DORNOVA METODA PRO ZVÍŘATA

Co je Dornova metoda?

Jedná se o velmi jemnou, ale účinnou manuální terapii. Za pomocí vytvářeného pohybu a hmatů terapeuta napravuje a uvolňuje klouby a kosti do jejich správné polohy.

Jak probíhá terapie?

Po příchodu a odložení věcí necháme psa, aby se seznámil s místností, kde budeme terapii provádět. Společně vyplníme kartu a já se ve chvilkách vaší samostatnosti seznámím se psem. Když budou všechny náležitosti hotové, vysvětlím vám průběh terapie a pomalu začneme. Vaše dotazy ráda zodpovím, ale až po terapii, v průběhu terapie se plně věnuji psovi. Majitel je stále u svého psa. Po terapii vám zodpovím vaše dotazy a poučím vás ohledně klidového režimu.

Nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda pro zvířata řešit?

Nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, rotace a propady obratlů, posuny křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti, ztuhlost psího těla a další kombinované problémy psího kosterního aparátu. Dornova metoda navozuje nejen balanci v pevné složce, ale taky významně ovlivňuje psychiku zvířete, kdy po fyzické úlevě nastává i úleva psychická.

Důležitá je prevence! - Spousta problémů nejsou na první pohled vidět!

Jak pro sportující, tak nesportující. Posuny vznikají hned a nemusí prvnotně způsobovat žádný problém. Ale stačí málo.. špatný doskok, náraz s jiným psem, tahání na obojku. Doporučuji chodit na terapii minimálně 2 ročně u nesportujících psů, u sportujících častěji.

zdroj: Andrea Dunová www.dornovametoda-zvirata.cz


Ceník

Ošetření                                                             600 Kč

Psi nacházející se v útulku či dočaskách mají ošetření zdarma.