Manuální terapie pro lidi

Osteodynamika

Je nediagnostická MANUÁLNÍ FASCIÁLNÍ TERAPIE, která komplexně pečuje o fasciální systém, který je součástí všech složek organismu a propojuje všechny orgánové soustavy. Poskytuje terapeutům mimořádné kompetence k účinné rehabilitaci, rekondici a regeneraci organismu.

Osteodynamika vychází z ověřených metod - Dornovy metody, Kraniosakrální osteopatie a Osteopatie. Dornovou metodou se zaměřujeme na biomechanikou kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Kraniosakrálním osteopatií řešíme v těle fyzické i psychické bloky. K řešení těchto stavů se využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla, což je pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání. A ostepatií se zabýváme celým systémem opěrného aparátu. Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu. Orgánový fasciální systém, včetně seriózních membrán, účinně ošetřují techniky viscerální (orgánové) a neurální osteopatie.

Dornova metoda

Jedná se o velmi jemnou, ale účinnou manuální osteopatickou terapii. Celostně ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí v kloubních spojeních v celém těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. Pohybem se zapojí do činnosti svaly a všechny složky pojivových tkání (kosti, kloubní pouzdra, vazy, šlachy, fascie). Pojivové tkáně při pohybu aktivně spolupracují a nevytváří nežádoucí ochranné stažení. Uvedení těla nebo jeho jednotlivých částí do pohybu umožní terapeutovi přirozenou manipulaci s tělem ošetřovaného. Tlakem prstů či dlaně navozuje relaxaci tkání a působí na kosti a klouby. Uvolněné tkáně a jemný, ale cílený tlak napomáhá k obnovení správné biomechanické funkce kloubních spojení. 

Rekondiční a regenerační masáže

Masáže provádím pouze pokud je klient nejprve ošetřen Osteodynamikou nebo Dornovou metodou. Pokud máte nefyziologické postavené kloubní spojení může i uvolnění tkání dojít k problémům a větším bolestím. Jednám tak po letech zkušeností a získaných znalostí v oboru.

zdroj: Andrea Dunová, www.osteodynamika.cz

Ceník

Osteodynamika a Dornova metoda - dospělí                            1000 Kč

Osteodynamika a Dornova metoda - děti do 14 let          700 Kč

Masáž - záda a šíje (do 60 minut)                                               550 Kč

Masáž - dolní končetiny (do 60 minut)                                          550 Kč

Masáž - horní končetiny (do 60 minut)                                   380 Kč


Masáž je u mě možná pouze po ošetření Osteodynamikou nebo Dornovou metodou. Následně je možné masáže i po dohodě i kombinovat.